logo

CZECHBUS

8. středoevropský veletrh autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky

20. - 22. 11. 2018


 
 

Drobečková navigace:

Czechbus Archiv aktualit Premiéra vozu Crossway Low Entry Natural...


 

Aktualita

Premiéra vozu Crossway Low Entry Natural Power

13. 10. 2017
 
 

Tři týdny po světové premiéře v Kortrijku představí IVECO BUS svůj zcela nový vůz

Crossway Low Entry Natural Power také na veletrhu CZECHBUS. Průkopník v oblasti alternativních pohonů se na základě velkého úspěchu svých vozů na hybridní pohon a zemní plyn rozhodl učinit ve své řadě Crossway další krok směrem k využívání  nových energií. Řada IVECO BUS Natural Power je prověřeným a maximálně ekologickým řešením mobility, využívajícím zemní plyn a biometan. Díky němu je výrobce schopen nabízet vozy šetrnější k přírodním zdrojům, životnímu prostředí a zdraví veřejnosti.

Mimořádný je především jejich přínos z hlediska úrovně emisí pevných částic a hlučnosti. V případě zemního plynu se množství pevných částic blíží nule a emise NOx jsou nižší o více než jednu třetinu. Také hlučnost je snížena na polovinu, což umožňuje výjimečně tichý provoz, který ocení řidič, cestující i obyvatelstvo.

Řada Natural Power je plně kompatibilní s biometanem vyráběným recyklací odpadu Vozy IVECO BUS tak zaručují minimální uhlíkovou stopu a představují konkrétní krok v přechodu k novým zdrojům energie. Přínosem pro životní prostředí je rovněž až o 95% nižší emise CO2. Další slibné technologie, jako je „Power to Gas“, umožňují vyrábět metan s využitím energie z obnovitelných zdrojů, jako je větrná či solární energie. Tato technologie zároveň umožňuje skladování energie a její distribuci do rozvodné sítě.

Vozy na zemní plyn jednoznačně představují jediné vyspělé a cenově dostupné řešení, které nevyužívá palivo vyrobené z ropy a přitom splňuje nároky na trvale udržitelnou mobilitu pro dnešek i zítřek.

Crossway Low Entry Natural Power je vybavený nejnovější generací motoru IVECO CURSOR 9 NP. Tento ekologický vůz nabízí skutečně inteligentní koncepci, především díky nádržím na plyn integrovaným do střechy. Tento exkluzivní prvek – který je patentově chráněný – optimalizuje vyváženost vozu co do stability a komfortu, a to z hlediska řidiče i cestujících. Toto řešení zaručuje nejnižší celkovou výšku na trhu a umožňuje tak provozovat vůz bez jakýchkoli omezení.

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/38/1520343337CB_banner_1920x1024px.jpg0 0
105