logo

CZECHBUS

8. středoevropský veletrh autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky

20. - 22. 11. 2018


 
 

Drobečková navigace:

Czechbus Doprovodný program


 

Czechbus

Doprovodný program

SERIÁL tiskových konferencí

Úterý 20. 11. 2018

 9.40  – 10.15 hod.         SOR  (na stánku PK 3)

10.20 – 10.55 hod.         ŠKODA Electric  (na stánku PK 2)

11.00 -  11.35 hod.         SOLARIS (na stánku PK 11)

11.40 - 12.10 hod.          Volvo (na stánku PK 9)

 

VELKÝ SÁL -  Levé křídlo PP

Úterý 20. 11. 201

VEŘEJNÁ DOPRAVA „ON-LINE“ 2018

Odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě.

Konference Veřejná doprava „ON LINE“ 2018 se koná pod záštitou
Ing. Ladislava Němce, náměstka ministra dopravy pro řízení sekce dopravní.

Odbavování cestujících

Moderuje: Jan Šimůnek

9:30       Tarifní odbavení z hlediska síťovosti železniční dopravy

              Ondřej Michalčík, Ministerstvo dopravy ČR

9:45       Systém jednotného tarifu pro ČR

              Václav Henzl, CENDIS, s.p.

             Centrum dopravních informačních systémů Ministerstva dopravy ČR

10:00     Nové trendy v odbavení cestujících

             David Švingr, ČD - Informační Systémy

10:15     Inovace v projektech odbavování XT-Card

             Pavel Nenka, XT-Card

10:30     Nová generace odbavovacích zařízení EMTEST

             Radek Orság, EM-TEST ČR

10:45     Coffee break, Sponzorují Plzeňské městské dopravní podniky

             Organizace městské a regionální mobility

             Moderuje: Jiří Matějec

11:15     Digitalizace městských služeb

             Jan Klepiš, ČSOB

11:30     MOS - historie a budoucnost

             Michal Fišer, Jan Ondrák, Operátor ICT

11:45     Technické novinky a standardy kvality Pražské integrované dopravy

             Jan Šimůnek, Vojtěch Novotný, ROPID

12:00     Dispečerské nástroje pro řízení veřejné dopravy

             Milan Sliacky, FD ČVUT

12:15     Odbavovací a informační systémy pro městské dopravní podniky

             Ivo Herman, Ing. Ivo Herman, CSc.

12:30     Závěr konference

15.00 – 15. 30 hod.        Prezentace zkušeností z provozu zkušební trolejbusové tratě z Palmovky na Prosek.

                                   Půlhodinový seminář bude pokračovat exkurzí elektrobusem od Průmyslového paláce

                                   Výstaviště na zkušební trať – s odborným výkladem.

                                   Pořádá Dopravní podnik. hl. m. Prahy


Středa 21. 11. 2018

9.00 – 15.00 hod.         Konference Elektrické autobusy pro město VII

                                   Pořádá Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services


Program konference (bude ještě upřesňován) „Elektrické autobusy pro město VII“:*

8:15 hod.    Prezence účastníků, pozvání na kávu

9:00 hod.    Zahájení konference

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services

Ing. Antonín Macháček, Sdružení dopravních podniků ČR

Aktuální situace ve financování elektrických autobusů z IROP

Mgr. Martin Janda, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Aktuální vývoj v oblasti elektrických autobusů v ČR a ve světě

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services

Nabíjení trolejbusů za jízdy a využití fotovoltaických zdrojů pro trolejbusovou trakci

Dr. Ing. Mikolaj Bartlomiejczyk, Politechnika Gdańska, Dopravní podnik Gdyně (PKT)

Ing. Eva Pražáková, EKOVA ELECTRIC: Elektrobusy EKOVA

zástupce Chariot Motors: Chariot Ultra Capacitor e-bus

Anotace: Na konferenci budou prezentovány superkapacitorové elektrobusy od bulharsko-izraelského výrobce Chariot Motors. 

zástupce Solaris: Elektrobusy Solaris

Poslední novinky elektromobility Volvo buses

Ing. Radko Manda, VOLVO GROUP CZECH REPUBLIC

Dobíjecí infrastruktura pro městské elektrobusy

Ing. Miroslav Kuželka, ABB

Tecomat Foxtrot a efektivní řízení nabíjecí infrastruktury elektrovozového parku

Ing. Jaromír Klaban, TECO

Připojování dobíjení elektrobusů

Ing. Martin Machek, ČEZ ESCO

Anotace: Účastníci budou na základě referenčních projektů seznámeni s možnostmi připojování dobíjení elektrobusů a nabídkou společnosti ČEZ ESCO, včetně návazných služeb.

*změna programu vyhrazena

Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem, který prosím pošlete do 18. listopadu 2018 na info@proelektrotechniky.cz. Váš e-mail bude obsahovat celé jméno, adresu a organizaci, kterou na konferenci zastupujete. Bez těchto údajů nebudete na konferenci zaregistrováni. Přístup na konferenci získáte po obdržení potvrzení registrace na Váš e-mail. Zadané kontaktní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a nebudou předány třetí straně. Vstupné na konferenci je pro zaregistrované účastníky zdarma.


Čtvrtek 22. 11. 2018

10.00 – 14.00 hod.        Konference Setkání mistrů renovací

                                    Pořádá INCHEBA EXPO Praha a Sdružení dopravních podniků ČR

                                   PREZENTACE ZDE (pozvanka-setkani-mistru-renovaci-2018.pdf)

      Mezi prezentujícími tradičně nebude chybět Muzeum MHD pražského Dopravního podniku, vznikající sbírku historických vozidel představí Dopravní podnik města Brna. O zkušenostech, získaných při renovaci řady unikátních vozidel promluví pan Alois Koutek. Některé z vozidel, tvořících početnou sbírku veteránů, uvedou i zástupci Dopravního podniku Ostrava. Nesmí chybět ani liberecký BOVERACLUB a jeho spolupráce s Technickým muzeem Liberec. Hovořit se bude i o vozidlech, která se bohužel svého druhého života nedočkala a budoucí generace je spatří jen na fotografiích.

14.40 – 15. 10 hod.      Prezentace zkušeností z provozu zkušební trolejbusové tratě z Palmovky na Prosek.

                                   Půlhodinový seminář bude pokračovat exkurzí elektrobusem od Průmyslového paláce

                                   Výstaviště na zkušební trať – s odborným výkladem.

                                   Pořádá Dopravní podnik. hl. m. Prahy

 

MALÝ SÁL  – Střední hala PP

Úterý 20. 11. 2018

9.00   – 13.00 hod.        Zasedání Komise pro dopravu Asociace krajů ČR

14.00 – 15.00 hod.        Seminář 3D tisk v sériové výrobě dílů pro automobilový průmysl a jeho financování

Potřebujete rychle začít vyrábět nebo pružně měníte design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí. 3D tiskárny dnes konkurují vstřikolisům. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit, kde je v Česku využívají a jak financují jejich provoz. Pořádá 3dees a NAVIGA4

Středa 21. 11. 2018

10.00 – 11.00 hod.        Seminář Centra služeb pro silniční dopravu

                                    Téma: Režim řidiče vozidla určeného pro hromadnou přepravu osob                          

                                    Přednášející: Bc. Milan Špás

11.00 – 12.00 hod.        Seminář Centra služeb pro silniční dopravu

                                   Téma:Technická silniční kontrola vozidel určených pro hromadnou přepravu                                                    osob                        

                                   Přednášející: Bc. Milan Špás


13.00 – 14.00 hod.        Seminář 3D tisk v sériové výrobě dílů pro automobilový průmysl a jeho financování

Potřebujete rychle začít vyrábět nebo pružně měníte design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí. 3D tiskárny dnes konkurují vstřikolisům. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit, kde je v Česku využívají a jak financují jejich provoz. Pořádá 3dees a NAVIGA4


15.00 – 15.30 hod.       Prezentace zkušeností z provozu zkušební trolejbusové tratě z Palmovky na Prosek.

                                   Půlhodinový seminář bude pokračovat exkurzí elektrobusem od Průmyslového paláce

                                   Výstaviště na zkušební trať – s odborným výkladem.

                                   Pořádá Dopravní podnik. hl. m. Prahy


Čtvrtek 22. 11. 2018     

10.00 – 12.00 hod.       Seminář ARRIVA Transport Česká republika

12.15 – 13.00 hod.       Seminář 3D tisk v sériové výrobě dílů pro automobilový průmysl a jeho financování

   Potřebujete rychle začít vyrábět nebo pružně měníte design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí. 3D tiskárny dnes konkurují vstřikolisům. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit, kde je v Česku využívají a jak financují jejich provoz. Pořádá 3dees a NAVIGA4    

13.00 – 15.00 hod.        Seminář ROPID – PID na konci roku 2018

 

JEDNACÍ SÁL – Oblouk Pravého křídla PK

Úterý 20. 11. 2018

10.00 – 12.00 hod.        Zasedání Komise finálních dodavatelů AutoSAP (není zpřístupněno pro veřejnost)

14.00 – 16.00 hod.        Zasedání Odborné sekce osobní dopravy ČESMAD Bohemia  (není zpřístupněno pro             veřejnost)

Středa 21. 11. 2018

11.00 – 13.00 hod.        Zasedání poroty soutěže ARRIVA GRAND PRIX CZECHBUS 21018 (není zpřístupněno pro veřejnost)

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/38/1520343337CB_banner_1920x1024px.jpg0 0
105